sprawdźWsparcie w podejmowaniu decyzji

Jeśli:

  1. Zdarza Ci się odkładać różne sprawy “ad acta”, na potem
  2. Masz mieszane uczucia przed podjęciem decyzji o konkretnym działaniu
  3. Wahasz się, prowadzisz monologi wewnętrzne, listy: plusów dodatnich i minusów ujemnych
  4. Oceniasz siebie jako osobę niedecyzyjną
  5. Radzisz się innych albo szukasz u Prof. Googla odpowiedzi na swoje pytania: co zrobić gdy?

Dla kogo? 

Zapraszamy tych z nas, którzy potrzebują wsparcia w procesach podejmowania decyzji o działaniu. Jesteśmy w gotowości, by pomóc Ci w rozwiązaniu wewnętrznych konfliktów, dbając o empatyczne usłyszenie wszystkich Twoich wewnętrznych głosów.
Wierzymy, że wewnętrzne rozdarcia są kolektywne i towarzyszą nam wszystkim. Dzieje się tak dlatego, że w toku doświadczeń życiowych nabieramy jako ludzie różnych przekonań, a czasem i przysiąg. I kiedy zdarza nam się utykać w podejmowaniu decyzji, to tak naprawdę wewnątrz naszych umysłów, toczą się wielogodzinne kłótnie, czasem monologi, a rzadko empatyczne dialogi wewnętrzne.  

W czym pomagamy?

To, w czym pomagamy, to w usłyszeniu tych cichutko szepczących głosów w Twojej głowie, nazwaniu ich intencji i ważnych kwestii, które chcą być usłyszane. Czasem mediujemy kłótnie i spory, toczące się pomiędzy różnymi częściami Twojej osobowości. Za każdym razem dbamy o wzajemne usłyszenie się Twoich części i zbudowanie otwartości i zaufania do Ciebie. Pomagamy w nawiązaniu empatycznej i szczerej wewnętrznej relacji z samą sobą i samym sobą. 
W efekcie Ty uzyskasz jasność i pewność w kwestii decyzji, którą masz gotowość podjąć.

Jak pomagamy?

Zapraszamy Ciebie do prawdopodobnie nowej perspektywy postrzegania, czym są konflikty wewnętrzne:

 “Wyobraź sobie dwóch marynarzy na łodzi. Obaj ze wszech miar się starają, by łódź była w miarę stabilna i się nie wywróciła. Pierwszy z nich przywiązany liną wisi za burtą. Jest przekonany, że musi się cały czas wychylać, żeby zrównoważyć łódź, ponieważ marynarz po przeciwnej stronie wychyla się równie mocno. Drugi marynarz myśli dokładnie tak samo – jeśli przestanie się tak bardzo wysuwać za burtę, łodzi grozi wywrotka. Tak się tragicznie składa, że obaj mają rację. Gdyby którykolwiek z nich nagle poczuł swoją ekstremalną postawę i przeszedł na środek łodzi, ta wywróciłaby się i znalazła pod wodą!”
 *metafora zaczerpnięta od R. Schwartza, twórcy podejścia IFS.

Ta metafora pozwala wprowadzić na pokład kapitana. Kapitan ma kompetencje do tego, aby zaobserwować, co się dzieje na łodzi i o co dbają marynarze. Każdy z nich ma dobre intencje i jeśli tylko się usłyszą, mogą zmienić sposób, w jaki teraz dbają o stabilność łodzi. 

Jako mediatorka lub mediator zaproszę Ciebie w wewnętrzną podróż. Usiądziesz wygodnie i wsłuchasz się w siebie, by odkryć zaufanie do siebie i zaufanie do życia. 


Co uzyskasz?

Prawdopodobnie uzyskasz większą jasność na temat tego, co jest dla Ciebie naprawdę ważne TERAZ. 
Ponazywasz swoje obawy w obecności mediatorki lub mediatora, korzystając z ich kompetentnego ucha.
Dzięki temu łatwiej będzie Tobie włączając ciekawość i autoempatię, odkryć piękne intencje stojące za Twoimi myślami. W rezultacie myśli w głowie przestaną gonić jedna za drugą, a Twoje ciało poczuje się w większym komforcie.
Efektem będzie decyzja i działanie. 

Umów się na sesję

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie OK – umów się na konsultacje.