Podział majątku

Spadki

Podział majątku. Spadki.

Jeśli: 

1. Jesteś w sytuacji rozstania, a twoim wyzwaniem jest uzgodnienie kwestii podziału wspólnego majątku

2.  Jesteś w sytuacji, kiedy ktoś z Twoich bliskich zmarł, a przed wami – rodziną pozostaje otwarta kwestia podziału spadku

3. Zależy ci na tym, by porozumieć się w sposób pokojowy, bez walki i bez wzajemnych oskarżeń 

4. Chcesz uniknąć ciągnących się latami procesów sądowych, powoływania rzeczoznawców oraz wysokich kosztów z tym związanych

5. Chcesz aby wasze dalsze relacje oparte były na szacunku

6. Ważne jest dla ciebie, by mieć realny wpływ na to, co zostanie ustalone 

Jesteś w dobrym miejscu.

Dla kogo ? 

Jesteśmy z gotowością wsparcia, tych którzy chcą porozumienia w kwestiach dotyczycących podziału majątku po rozstaniu jak również podziału spadku.  Pomagamy się usłyszeć, nawet wtedy, kiedy jest trudno.

Zapraszamy jeśli:
– wybierasz relacje zamiast racji
– masz gotowość spotkać się i rozmawiać
– cenisz sobie efektywność, elastyczność i odformalizowaną strukturę

Pracujemy w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jeśli posługujesz się innym językiem, którego my nie znamy, daj nam o tym znać. Poszukamy tłumaczki lub tłumacza.

 W czym pomagamy? 

Pomagamy stworzyć bezpieczną przestrzeń dialogu. Wspieramy w nazwaniu potrzeby stojących za oczekiwaniami, żądaniami czy sprzeciwem oraz w znalezieniu rowizwiązań uwzględniających te potrzeby.

W sytuacji rozwodu pomagamy uregulować kwestie podziału majątku i zapewnić spokojne funkcjonowanie po rozwodzie, bez konieczności wracania do tych kwestii.
Podział może dotyczyć wszystkich składników majątku: nieruchomości, ruchomości, zgromadzonych oszczędności itd. 

W sytuacji podziału spadku, kiedy ustalony jest krąg osób, które dziedziczą,  wspieramy w  znalezieniu porozumienia satysfakcjonującego dla wszystkich stron przy jednoczesnym zadbaniu o dalsze relacje i kontakt.
Mediacja może dotyczyć nieruchomości, ruchomości i innych praw majątkowych wchodzących w skład spadku.

Wspieramy w sformułowaniu ustaleń w  formę ugody mediacyjnej oraz  wniosku o zatwierdzenie ugody przez sąd. 

Jeśli sprawa jest już w sądzie, pomagamy w przygotowaniu wniosku o skierowanie sprawy do mediacji. 

Jak pomagamy? 

 Krok 1: Kontakt z nami. Do dyspozycji masz @, telefon, messenger oraz spotkanie. Podejmujemy decyzję o współpracy. Określamy składniki oraz wartość dzielonego majątku.
W przypadku mediacji w zakresie podziału spadku ważne jest, by przed rozpoczęciem mediacji ustalony był krąg osób uprawnionych do dziedziczenia.

Krok 2: Kontakt telefoniczny mediatorki, mediatora z uczestnikami mediacji. Umówienie spotkań.

Krok 3: Premediacja oznacza spotkanie z każdą ze stron osobno. Uczestnik premediacji doświadcza wysłuchania i jasności co do swoich potrzeb. Po spotkaniu premediacyjnym (ok. 1 godz.  dla 1 osoby) strony wyrażają gotowość do mediacji i ustalamy termin spotkania mediacyjnego.

Krok 4: Mediacja. Złożoność spraw, które mediujemy może wykroczyć poza ramy jednego spotkania (1 godz.)  W takiej sytuacji umawiane jest następne spotkanie.
Ustalenia przyjęte przez strony mediacji spisywane są w formie ugody, która może być zatwierdzona przez sąd lub wdrożona przez akty notarialne. 
 

Co uzyskasz ?

 Prawdopodobne korzyści dla Ciebie i pozostałych uczestników mediacji :

1. Satysfakcjonujące Cię rozwiązanie sporu – masz wpływ na to, jakie rozwiązanie zostanie przyjęte oraz dużą elastyczność w proponowaniu rozwiązań
2. Oszczędność czasu i kosztów – sprawy sądowe ciągną się często latami, generując wysokie koszty. W mediacji kontrolujesz koszty. 
3. Zyskujesz dużą szansę na utrzymanie relacji i więzi rodzinnych, co ma olbrzymie znaczenie zarówno w przypadku rozwodzących się par, zwłaszcza kiedy są rodzicami,  jak i członków rodzin dziedziczących wspólnie spadek. 

 

Umów się na konsultację

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie OK – umów się na konsultacje.

Spotkanie jest bez opłat krok1@4kroki.org  lub tel. 691 519 197 ( Iza Nowaczyk) 793 369 303 ( Beata Moczkowska )