sprawdźOrganizacje edukacyjne

Konflikty w organizacjach edukacyjnych:
żłobkach, przedszkolach, szkołach i uczelniach.

Jeśli obserwujesz dzieci i młodzież oraz dorosłych, którzy:

1. Doświadczają napięć i nieporozumień we wzajemnych relacjach
2. Wyrzucają z siebie złość, obwiniając się i zawstydzając się wzajemnie
3. Używają siły fizycznej, przepychając się, szturchając, bijąc

Dla kogo? 

  • Jeśli towarzyszy Ci myśl, że masz dość bycia sędzią.
  • Chcesz wspierać dzieci i młodzież, w budowaniu porozumienia w miejsce trzymania się swoich racji.
  • Marzysz by dzieci, młodzież i dorośli potrafili być w dialogu, również wtedy, kiedy jest trudno.
  • Wierzysz, że konflikt może być okazją do zbudowania lepszego kontaktu
  • Wybierasz doświadczać dialogu, akceptacji i  wspólnoty.

W czym pomagamy?

Uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki to miejsca, w których spotykają i przeplatają się potrzeby wielu stron: uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli, rodziców i opiekunów. Potrzeby bardzo różne i zmieniające się.

Pomagamy tworzyć miejsca, w których panuje optymalny klimat do bycia sobą, wartościowym takim jakim się jest teraz. Wierzymy, że ciekawość drugiego człowieka i empatia to fundamenty porozumienia i dialogu. 

W konfliktach widzimy szansę na lepsze poznanie się, zobaczenie różnorodności potrzeb, jakie nami kierują i rozwijanie kreatywności w szukaniu rozwiązań, które uwzględnią każdego człowieka. Doceniamy rolę nawykowych reakcji, typu: walcz lub uciekaj a w które jako ludzie jesteśmy ewolucyjnie wyposażeni. Biorąc pod uwagę neurobiologię a przede wszystkim teorię poliwagalną stawiamy na budowanie świadomości: czym są konflikty, jak powstają oraz jaki mamy wpływ na wybór własnej reakcji. Wierzymy w moc empatycznego kontaktu i szczerego wyrażania siebie.

Zapraszamy do budowania systemów dialogowych, które wspierają w nazywaniu obserwacji, uczuć, intencji, stojących za zachowaniami. Dzięki temu łatwiej znaleźć rozwiązania, uwzględniające potrzeby wszystkich.

 Wspieramy rodziców i opiekunów, nauczycielki i nauczycieli, w rozwijaniu kompetencji, potrzebnych do towarzyszenia dzieciom i młodzieży w konfliktach. 

Pomagamy tworzyć systemy dialogowe skrojone na miarę, bazujące na potrzebach i zasobach waszej społeczności. 

Jak pomagamy?

 

Kontakt z nami. Do dyspozycji masz @, telefon, messenger oraz spotkanie. Podejmujemy decyzję o współpracy.


 

Kontakt telefoniczny mediatorki z Tobą – inicjatorką lub inicjatorem wsparcia. Wygadasz się i zostaniesz usłyszana i usłyszany z tym, co dla Ciebie jest ważne. Wespół ponazywamy stojące przed Tobą wyzwania.

Jeśli konflikty dzieją się TERAZ w Twojej organizacji i potrzebne będzie natychmiastowe wsparcie, wyślemy do Ciebie nasze porozumieniowe mediatorki i facylitatorki. Sami zdecydujecie, z kim chcecie współpracować. 

Jeśli konflikty i nieporozumienia pojawia się i znikają albo są już konflikty zamiecione pod dywan od dłuższego czasu, zaproponujemy Tobie kompleksowe wsparcie w zbudowaniu systemu dialogowego w Twojej organizacji, zawsze w oparciu o to, co już jest i działa TERAZ. Wierzymy w ewolucję zamiast w rewolucję.


 

Podpiszemy porozumienie o współpracy, zadbamy o bezpieczeństwo i strukturę.


 

Działamy i obserwujemy dookreślone wcześniej wskaźniki zmiany. 

Co uzyskasz?

Jeśli zastanawiasz się, jak empatia zmienia klimat w szkole – obejrzyj to wideo.

Umów się na konsultację

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie OK – umów się na konsultacje. Konsultacja jest bez opłat.