Terapia IFS

Terapia IFS (Internal Family Systems) 

Jeśli:

1. Towarzyszy Ci lęk, bezradność, poczucie braku wartości, głęboki wstyd, pustka, dysharmonia.

2. Masz poczucie utknięcia w życiu, braku gotowości do działania, nie podejmujesz decyzji.

3. Doświadczasz natręctwa myśli, typu: “to jest moja wina”, “nie jestem wystarczająco dobrym człowiekiem” albo “nie jestem warta lub wart kochania”.

3. Miewasz obsesje, kompulsje, pasywność, emocjonalną obojętność, ataki paniki, stany depresyjne, hiperaktywność, koszmary nocne.

4. Obserwujesz u siebie Ci nadmierną odpowiedzialność, poczucie winy, złość, agresję.

5. Miewasz stany permanentnego zmęczenia, zamartwiania się, niepokoju.

6. Masz rozproszoną uwagę i brak koncentracji.

6. Towarzyszą Ci uzależnienia, kompulsywnie korzystasz z mediów społecznościowych.

7. Obserwujesz u siebie pracoholizm, zakupoholizm lub inne holizmy.

Możemy pomóc, zapraszając na sesje terapii IFS.

Dla kogo ? 

Terapia IFS i procesy terapeutyczne, które oferujemy kierujemy do:

 • dzieci
 • młodzieży
 • dorosłych 

Pracujemy w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jeśli posługujesz się innym językiem, którego my nie znamy, daj nam o tym znać. Poszukamy tłumaczki lub tłumacza.

 W czym pomagamy? 

W terapii IFS możesz dotrzeć do poranionych zakamarków swojego wnętrza, i co najważniejsze – uzdrawiać te rany oraz uwalniać emocjonalne ciężary, które od dawna dźwigasz. 

“Wszystkim nam, przeznaczone jest błyszczeć, tak jak błyszczą dzieci. Nie tylko niektórym z nas. WSZYSTKIM. Kiedy pozwalamy, by nasze światło jaśniało, podświadomie pozwalamy innym na to samo. Kiedy stajemy się wolni od strachu, sama nasza obecność niesie innym oswobodzenie.” 

Marianne Wiliamson – Powrót do miłości.

 

Jak pomagamy? 

 Internal Family Systems (IFS) zakłada, że każdy z nas ma dostęp do wewnętrznych zasobów miłości własnej i samoregulacji. Jest to niepatologizujące podejście, które pomaga ludziom zrozumieć ich doświadczenia życiowe w bezpieczny i oparty na współpracy sposób. 

Internal Family Systems, po polsku, System Wewnętrznej Rodziny, to koncepcja stworzona przez dr. Richarda Schwartza, i jest to:

 • Teoria wielorakiej osobowości 
 • Model terapeutyczny
 • Filozofia życia i sposób porozumiewania się. Wszystko co robimy, jest w intencji zadbania o potrzeby.

IFS to spojrzenie na człowieka przez pryzmat  wielorakiego umysłu,  osobowości złożonej z wielu części, niosących swoje przekonania, emocje, pobudzających nas do określonych zachowań czy działań. Są jak rodzina i jak w rodzinie kochają się, kłócą, tworzą koalicje albo nieprzychylne sobie obozy. Każda z części ma swoją historię, zazwyczaj określoną rolę do spełnienia. Większość z nich powstała do 6. roku życia i powtarza strategie działania oraz reagowania, obrane wówczas. Tak jakby czas się dla niej zatrzymał.

Podstawowym założeniem IFS jest, że każdy z nas posiada JA – pełne życzliwości, ciekawości uważności, które jest najlepszym przywódcą dla Twojego wewnętrznego systemu. Bywa jednak tak, że to części przejmują dowodzenie. Kiedy poznamy nasze części, ich przekonania i przysięgi możemy zadbać o nie i odciążyć te, które tego potrzebują oddając jednocześnie przywództwo JA, wówczas cały wewnętrzny system zyskuje harmonię i równowagę.

IFS jest zarówno modelem terapeutycznym, jak i filozofią życia oraz patrzenia na człowieka, przez pryzmat wielorakiej osobowości. Kiedy zapraszasz IFS do swojego życia staje się również sposobem porozumiewania się.

Model terapeutyczny IFS ma określony protokół pracy. Znamy go, praktykujemy,  wierząc, że jest bardzo wspierający zarówno dla klientów jak i osób prowadzących terapię IFS.

Terapia bazuje na pracy przez doświadczenie i polega na byciu dialogu przez Klienta ze swoimi wewnętrznymi częściami, ze wsparciem Praktyka IFS.

Umawiamy się na spotkania indywidualne – stacjonarnie lub online. 

Spotkanie może trwać 60 minut lub 90 minut. 

Co uzyskasz?

W pracy terapeutycznej IFS, możliwe są do uzyskania następujące korzyści: 

 • wsłuchanie się i nawiązanie empatycznego kontaktu z własnym wnętrzem
 • odciążenie Twojego systemu ze starych ról i wzorców zachowań
 • zbudowanie wewnętrznego zaufania  i porozumienia się 
 • uzdrawianie traum
 • zdolność do samoleczenia
 • połączenie z naturalną życiową energią
 • wsparcie w zachowaniu wew. harmonii
 • osiągniecie stanu samoprzywództwa
 • wejście na drogę odkrywania siebie na nowo

 

Umów się na konsultację

Jeśli chcesz umówić się na bezpłatną konsultację ok 15. – 30. minut po prostu zadzwoń lub napisz Iza Nowaczyk ( 691 519 197) Beata Moczkowska ( 793 369 303) Justyna Iwanicz (502 504 884)